Cupra Terramar برای اولین بار با نام آئودی Q3 تغییر شکل داد


در اوایل سال جاری، Cupra یک کراس اوور جدید با مفهوم Terramar را در رویداد Unstoppable Impulse در ماه ژوئن پیش نمایش داد. این مدل که به نام یک شهر ساحلی در نزدیکی بارسلون نامگذاری شده است، اکنون در دست توسعه است و ما اولین عکس های جاسوسی را داریم که نمونه اولیه اولیه را نشان می دهد. نگران نباشید – آنچه در گالری زیر می بینید صرفاً یک آئودی Q3 نیست، بلکه یک خودروی آزمایشی Terramar با استفاده از استتار هوشمند است.

عکاسان ما این خودروی آزمایشی را در کوه های آلپ شکار کردند، جایی که گروه فولکس واگن معمولاً مراحل آزمایش مدل های آینده خود را آغاز می کند. این به وضوح بدنه یک آئودی Q3 است، اما حداقل قسمت جلویی دارای اجزایی است که مختص برند Cupra است. به طور دقیق تر، شکل سپر ما را به یاد سایر محصولات کوپرا می اندازد، که احتمالاً به این معنی است که خودروساز در حال آزمایش برخی از قطعات تولیدی با وجود Q3 Mule است.

پس از تکمیل طراحی تولید، انتظار نداریم که هیچ شباهتی بین کراس اوور اسپانیایی و پسر عموی آلمانی اش ببینیم. Cupra اکنون زبان طراحی خاص خود را دارد که می‌توان آن را چهره‌ای بدون جلوپنجره توصیف کرد، زیرا در قسمت جلویی جلوپنجره وجود ندارد. عناصر نورپردازی LED مثلثی به محصولات جدید Cupra یک امضای نورپردازی متمایز می دهد و انتظار می رود این سبک به نسخه تولیدی Terramar نیز منتقل شود.

SUV جدید نقش بسیار مهمی در خط تولید این شرکت خواهد داشت. در حالی که این خودرو به عنوان جایگزینی با موتور ICE برای تاواسکان تمام الکتریکی فروخته می شود، انتظار می رود آخرین خودروی جدید Cupra با موتور احتراقی در زیر کاپوت باشد. انتظار می‌رود که Terramar با پلتفرم MQB با Q3 مشترک با پیشرانه‌های هیبریدی ملایم و پلاگین هیبریدی در دسترس باشد که دومی تخمین زده می‌شود تا 62 مایل (100 کیلومتر) برد با یک بار شارژ داشته باشد. بسیاری از جزئیات مربوط به پیشرانه الکتریکی در حال حاضر یک راز است، اما شایعات در خیابان این است که خروجی آن در منطقه 270 اسب بخار (199 کیلووات) خواهد بود.

بدیهی است که این یک نمونه اولیه از Terramar است و ما انتظار داریم در هفته ها و ماه های آینده شاهد خودروهای آزمایشی بسیار بیشتری باشیم. عرضه این SUV در بازار برای سال 2024 برنامه ریزی شده است، که به این معنی است که احتمالاً حدود یک سال تا عرضه رسمی آن فاصله داریم.منبع